Menu Zamknij

Transport mebli – jak zabezpieczyć je na ten czas

Przeprowadzka i związany z nią transport mebli to duże przedsięwzięcie. Jak się do niego przygotować, aby wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo?

Przygotowanie do transportu mebli

Przygotowania do transportu mebli najlepiej zacząć już kilka dni wcześniej. Mamy wtedy pewność, że na czas dojdą zamówione materiały, które będą nam potrzebne do zabezpieczenia mebli – takie jak taśmy klejące, tekturowe pudełka, przekładki tekturowe czy folia stretch. Producenci akcesoriów do pakowania zwykle mają w swojej ofercie wszystkie tego typu materiały, więc możemy kompleksowo zaopatrzyć się w jednym miejscu.

Transport mebli wymaga tego, aby wcześniej je zdemontować. W takiej postaci o wiele łatwiej będzie nam znosić je po schodach, a w pojeździe zajmą mniej miejsca. Przykładowo, jeżeli stół ma nogi, które można odkręcić, warto to zrobić. Dążymy do zmniejszenia gabarytów mebli i pozbycia się z nich ruchomych elementów. W tym celu wyjmujemy szuflady albo przynajmniej solidnie zaklejamy je taśmą. To samo dotyczy drzwiczek. Jeśli tego nie dopilnujemy, transport mebli narazi je na uszczerbki, a nawet pęknięcia.

Z firmą przeprowadzkową transport mebli jest łatwiejszy

Samodzielny transport mebli jest nie lada wyzwaniem. Nawet gdy dysponujemy odpowiednim autem, wciąż duże ryzyko dla bezpieczeństwa naszego i mebli stanowi ich zniesienie do pojazdu. Właśnie z tego powodu zadanie to lepiej powierzyć wyspecjalizowanym firmom, które przez lata pracy wyrobiły sobie dobre praktyki w sprawnym i bezpiecznym transporcie mebli.

Co więcej, firmy przeprowadzkowe takie jak King-Trans są w stanie wyręczyć nas ze wszystkiego. Oprócz samego zniesienia i transportu mebli w nowe miejsce, zajmą się również ich demontażem, zabezpieczeniem i ponownym montażem. Z racji tego, że dysponują swoimi materiałami do pakowania, nie ma potrzeby zakupywania ich we własnym zakresie.

Chętnie zrealizujemy usługę transportu mebli pomiędzy dowolnymi punktami na mapie Polski. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *