Menu Zamknij

Transport mebli – jak zabezpieczyć je na ten czas

Przeprowadzka i związany z nią transport mebli to duże przedsięwzięcie. Jak się do niego przygotować, aby wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo?

Przygotowanie do transportu mebli

Przygotowania do transportu mebli najlepiej zacząć już kilka dni wcześniej. Mamy wtedy pewność, że na czas dojdą zamówione materiały, które będą nam potrzebne do zabezpieczenia mebli – takie jak taśmy klejące, tekturowe pudełka, przekładki tekturowe czy folia stretch. Producenci akcesoriów do pakowania zwykle mają w swojej ofercie wszystkie tego typu materiały, więc możemy kompleksowo zaopatrzyć się w jednym miejscu.

Transport mebli wymaga tego, aby wcześniej je zdemontować. W takiej postaci o wiele łatwiej będzie nam znosić je po schodach, a w pojeździe zajmą mniej miejsca. Przykładowo, jeżeli stół ma nogi, które można odkręcić, warto to zrobić. Dążymy do zmniejszenia gabarytów mebli i pozbycia się z nich ruchomych elementów. W tym celu wyjmujemy szuflady albo przynajmniej solidnie zaklejamy je taśmą. To samo dotyczy drzwiczek. Jeśli tego nie dopilnujemy, transport mebli narazi je na uszczerbki, a nawet pęknięcia.

Z firmą przeprowadzkową transport mebli jest łatwiejszy

Samodzielny transport mebli jest nie lada wyzwaniem. Nawet gdy dysponujemy odpowiednim autem, wciąż duże ryzyko dla bezpieczeństwa naszego i mebli stanowi ich zniesienie do pojazdu. Właśnie z tego powodu zadanie to lepiej powierzyć wyspecjalizowanym firmom, które przez lata pracy wyrobiły sobie dobre praktyki w sprawnym i bezpiecznym transporcie mebli.

Co więcej, firmy przeprowadzkowe takie jak King-Trans są w stanie wyręczyć nas ze wszystkiego. Oprócz samego zniesienia i transportu mebli w nowe miejsce, zajmą się również ich demontażem, zabezpieczeniem i ponownym montażem. Z racji tego, że dysponują swoimi materiałami do pakowania, nie ma potrzeby zakupywania ich we własnym zakresie.

Chętnie zrealizujemy usługę transportu mebli pomiędzy dowolnymi punktami na mapie Polski. Zapraszamy do kontaktu.