Menu Zamknij

Transport mebli – bilans ceny i korzyści

Szykując się do przeprowadzki mamy wybór – zorganizować ją samodzielnie albo skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Jeśli zlecenie transportu mebli wydaje nam się drogie, przeanalizujmy ile tak naprawdę kosztuje nas przeprowadzka na własną rękę.

Transport mebli – co zyskujesz?

Powierzenie transportu mebli firmie przeprowadzkowej to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Niektórzy nie wiedzą nawet, że w przypadku tak kompleksowej oferty, jaką zapewnia np. King-Trans, klient zostaje wyręczony absolutnie ze wszystkiego – z demontażu mebli, ich zabezpieczania, znoszenia, transportu, wnoszenia, a nawet ponownego montażu. Nie musi również zapewniać pracownikom żadnych narzędzi ani akcesoriów do zabezpieczenia mebli – de facto, może nawet w ogóle nie być obecny przy całym procesie przeprowadzki i spożytkować ten czas na ważniejsze rzeczy. Z kolei samodzielna przeprowadzka osobom niemającym w tym doświadczenia zwykle zajmuje kilka dni.

Transport mebli przez firmę to także mniejsze ryzyko ich uszkodzeń. Pracownicy mają doskonałą wprawę w zabezpieczaniu mebli i ostrożnym przenoszeniu ich do auta, dlatego powierzając im biurka czy sofy możemy być spokojni, że nic im się nie stanie. Z kolei decydując się na samodzielny transport mebli ryzykujemy nie tylko kosztowne naprawy uszkodzeń, ale i zadajemy sobie wiele trudu związanego z wysiłkiem fizycznym i myśleniem, jak zmieścić się z danym meblem np. przez wąską klatkę schodową.

Nie zapominajmy też, że jeśli podejmujemy transport mebli na własną rękę, musimy zaopatrzyć się w kartony, przekładki tekturowe, taśmy i wiele innych materiałów, co pochłania pieniądze i czas. Przy transporcie mebli przez firmę nie mamy tego problemu.

Jak obniżyć cenę transportu mebli?

Jeżeli oszczędność czasu, pieniędzy i trudu wciąż nie jest dla nas przekonywująca, warto pamiętać, że mamy jeszcze możliwość wpływania na cenę transportu mebli, zaproponowaną przez firmę. Przykładowo, King-Trans na zamówienia złożone z 3-tygodniowym wyprzedzeniem udziela aż 20% rabatu.