Menu Zamknij

Wywóz mebli – gminny czy prywatny?

W każdym domu czasem pojawia się konieczność wymiany choćby pojedynczych mebli. Czy warto zdać się wtedy na gminny wywóz mebli czy lepiej wynająć do tego firmę?

Kłopotliwy gminny wywóz mebli

Na początku każdego roku gminy podają swoim mieszkańcom do wiadomości harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych. Jak pokazuje przykładowa, pobieżna analiza subregionu wrocławskiego, harmonogram w poszczególnych gminach potrafi być naprawdę zróżnicowany. Podczas gdy w jednej gminie wywóz mebli odbywa się raz w miesiącu, w innej jedynie raz w roku. Różnice w częstotliwości odbiorów zarysowują się też w zależności od terenów gminy – wiejskich i miejskich.

Mieszkając w gminie, gdzie wywóz mebli zapewniany jest rzadko, ciężko na niego liczyć. Nie każdy ma też możliwość przechowywania starych mebli w piwnicy czy w garażu nawet przez rok. Sprawę jeszcze bardziej komplikuje fakt, że większość gmin życzy sobie, aby na kilka dni przed zaplanowanym w harmonogramie terminem

 telefonicznie zgłosić chęć ich oddania. Jeżeli o tym zapomnimy, pozostaje nam czekać na odbiór do następnego roku.

Na domiar złego, w przypadku nieruchomości wielorodzinnych, meble przeznaczone do wywozu samodzielnie musimy umieścić w miejscu wyznaczonym przez administratora budynku. Często wiąże się to z kłopotliwym znoszeniem ich po schodach.

Wygodny wywóz mebli przez firmę

Istnieje szereg firm, które oferują wywóz mebli. Wystarczy jeden telefon, aby nawet tego samego dnia pojawiła się ekipa, która kompleksowo zajmie się wszystkim – począwszy od demontażu starych mebli, po wyniesienie ich z budynku, aż po dostarczenie do pobliskiego punktu utylizacji. Jeżeli mebli do wywiezienia nie ma dużo, przenoszenie nie jest utrudnione np. z uwagi na brak windy, a o demontaż pokusimy się sami, cena takiej usługi może wcale nie stanowić dużego obciążenia.

Uporaj się ze starymi meblami błyskawicznie i bezproblemowo – z King-Trans. Zapraszamy po bezpłatną, niezobowiązującą wycenę wywozu mebli.