Menu Zamknij

Przewóz mebli – jeśli nie drzwiami, to oknem

Przeprowadzki potrafią przysporzyć wiele kłopotów. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, przewóz mebli lepiej powierzyć firmie wyspecjalizowanej w tym zakresie.

Gdy przewóz mebli jest trudniejszy, niż zakładałeś

Wiele osób szukających oszczędności decyduje się na wynajem samego samochodu do przeprowadzek albo na wynajem najtańszej firmy przeprowadzkowejz okolicy. Niestety, czasem taki przewóz mebli nie kończy się dobrze. Może okazać się bowiem, że nawet po zdemontowaniu wszystkich możliwych elementów, mebel nie mieści się przez drzwi. Najwięcej kłopotów sprawiają kanapy narożne oznaczone w konfiguracji literką „C”, gdyż zwykle nie posiadają zdejmowanych oparć. Jeśli korytarz do nowego mieszkania jest wąski, potrzeba niemałego sprytu, aby poradzić sobie z wniesieniem takiego elementu, dlatego przewóz mebli lepiej zlecać doświadczonym, choć nie zawsze najtańszym firmom.

Przewóz mebli – skrajne przypadki

Bardzo sporadycznie zdarzają się przypadki, w których przewóz mebli z mieszkania do mieszkania w ogólnie nie jest możliwy w tradycyjny sposób, gdyż dany element ma tak duże gabaryty, że nie ma szans, aby zmieścił się przez drzwi. Jedynym rozwiązaniem pozostaje wniesienie go przez okno. Można użyć do tego np. specjalnej pochylni lub liny, na której będziemy wciągać mebel po ścianie budynku.

Operacje tego typu należą do bardzo skomplikowanych. Musimy odpowiednio zabezpieczyć mebel oraz tak zaplanować podciąganie, aby znajdował się on w odległości bezpiecznej od ściany. Nawet najdrobniejszy błąd może kosztować zniszczenie cennego mebla lub stanowić zagrożenie dla czyjegoś zdrowia i życia. Przewóz mebli powinniśmy powierzyć wówczas naprawdę sprawdzonej firmie.

 

Do takich należy King-Trans.Z wyzwaniem przewozu mebli i wniesienia ich przez okno mieliśmy już okazję mierzyć się w swojej działalności. Posiadamy wykwalifikowanych pracowników i wszelki sprzęt, taki jak wyciągarki i podnośniki, który umożliwia bezpieczne zrealizowanie nawet tak skomplikowanego zlecenia.